Czasowa zmiana trasy linii L-4    

W związku z przebudową i zamknięciem ulicy Szkolnej dla ruchu kołowego na odcinku od ulicy Poprzecznej do ulicy Krasickiego, od 15 marca br. do odwołania linia L-4 zostaje skierowana na trasę objazdową w obu kierunkach.

MYSIADŁO – … – Krasickiego – Postępu – Słoneczna – Szkolna – Gminna – … – SOSNOWA

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

- POSTĘPU 01 i 02
- NOWA WOLA 01 i 02

Uruchamia się przystanek POSTĘPU 54 zlokalizowany na ulicy Krasickiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Postępu, który będzie obowiązywał jako warunkowy dla linii L-4 w kierunku krańca MYSIADŁO.


Więcej informacji: https://www.wtp.waw.pl/


Transport publiczny na terenie Gminy Lesznowola prowadzony jest przez Warszawski Transport Publiczny, pociągi Kolei Mazowieckiej oraz linie uzupełniające L. Na wyżej wymienionych liniach honorowany jest "wspólny bilet". 
W autobusach linii WTP, w pociągach Kolei Mazowieckich i WKD oraz w pojazdach obsługujących komunikację lokalną L honorowane są bilety ZTM: 30- i 90-dniowe, dobowe oraz bilet seniora. Uznawane są również uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych oraz bilety jednorazowe emitowane przez przewoźnika na liniach L . 

Biletu Metropolitalnego – Lesznowolska Karta Mieszkańca
Osoby zamieszkujące teren Gminy Lesznowola i odprowadzające podatki na rzecz Gminy Lesznowola mogą skorzystać z tańszych biletów komunikacyjnych. Szczegółowe informacje dostępne na stronie urzędu.


Aktualna taryfa biletowa znajduje się na stronie internetowej: www.wtp.waw.pl

Teren Gminy obsługiwany jest przez następujące linie WTP:

703, 707, 709, 715, 721, 727, 728, 733, 737, 739, N83

Przez teren Gminy kursują również autobusy dalekobieżne.

Komunikacja lokalna - linie "L":

W okresie od 17.12.2018 r. do 30.11.2021 r. transport zbiorowy na terenie Gminy Lesznowola obsługuje konsorcjum firm spółka STALKO Przybysz i Wspólnicy z Zielonki, 05-220 Zielonka, ul. Poniatowskiego 65. Tel. 602 761 778 (oddział Zielonka) tel. 22 257 82 35 (oddział Warszawa) oraz PKS Grodzisk Mazowiecki z Grodziska Mazowieckiego ul. Chełmońskiego 33.

Lokalna komunikacja pasażerska jest realizowana na następujących liniach:

Linia L-1: Janki, Falenty, Podolszyn, Janczewice, Lesznowola, Magdalenka, Łazy, Kuleszówka, Władysławów, Wilcza Góra, Bobrowiec, Kolonia Lesznowola, Łoziska, Piaseczno.
Linia L-3: Piaseczno, Stara Iwiczna, Lesznowola, Magdalenka, Łazy, Marysin, Wólka Kosowska, Kosów, Stefanowo, Jabłonowo, Mroków, Garbatka, Jastrzębiec, Wola Mrokowska.
Linia L-4: (rozkłady dostosowane są do rozkładu jazdy kolei): Lesznowola, Nowa Wola, Nowa Iwiczna, Mysiadło, Stara Iwiczna.

Rozkład jazdy busów dostępny jest na stronie WTP: https://www.wtp.waw.pl/rozklady-jazdy/

Ewentualne skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania linii L należy kierować do Warszawskiego Transportu Publicznego.

Rozkład jazdy busów:

Rozkład jazdy busów dostępny jest na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego:

http://www.wtp.waw.pl/

Na stronie WTP można również zobaczyć mapę z trasami linii L:

https://www.wtp.waw.pl/mapy-schematy/

Schemat połączeń komunikacyjnych w Gminie Lesznowola:

Aby wyświetlić schemat kliknij - TUTAJ 

KOLEJ MAZOWIECKA

Przystanek kolejowy znajduje się w miejscowości Nowa Iwiczna. Obok przystanku kolejowego znajduje się gminny parking dla samochodów osobowych.

Szczegółowe informacje o przewoźniku na stronie: www.mazowieckie.com.pl

Masz pytanie związane z komunikacją? Zadzwoń pod 19115

19115 - to numer telefonu do Miejskiego Centrum Kontaktu z Mieszkańcami, pod którym można - przez całą dobę, 7 dni w tygodniu - uzyskać informacje na temat warszawskiej komunikacji miejskiej.