Gmina Lesznowola

Ochrona Środowiska

Przekaż gospodarstwo i weź premię z PROW

2020-09-02 Przekaż gospodarstwo i weź premię z PROW

Właściciel małego gospodarstwa, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW 2014-2020. 

Czytaj więcej

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w ​Lesznowoli

2020-08-03 Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w ​Lesznowoli

Uwaga Mieszkańcy! W związku z przystąpieniem do realizacji działań w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020" finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego od dnia 10 sierpnia do 31 października 2020 r. na terenie Gminy Lesznowola przeprowadzana będzie Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła. 

Czytaj więcej

Mój Prąd - Program dofinansowania

2019-09-13 Mój Prąd - Program dofinansowania

„Mój Prąd” już działa! Rozpoczął się pierwszy nabór wniosków. Wdrożenie programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mój Prąd” jest silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki. Przeznaczono na ten cel aż miliard złotych. O dofinansowanie w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne...

Czytaj więcej

Inwentaryzacja systemów grzewczych - wypełnij ANKIETĘ

2019-02-28 Inwentaryzacja systemów grzewczych - wypełnij ANKIETĘ

Szanowni Państwo! Urząd Gminy Lesznowola prowadzi akcję inwentaryzacji kotłów i systemów grzewczych na terenie gminy. Celem akcji jest rozpoznanie, jakimi rodzajami kotłów Mieszkańcy gminy ogrzewają swoje mieszkania i domy. W związku z powyższym prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Zebrane informacje pozwolą nam zidentyfikować potrzeby Mieszkańców i zaplanować przyszłe dofinansowania do wymiany źródeł ciepła.

Czytaj więcej

Sezon grzewczy - sprawdź czym nie można palić

2019-02-01 Sezon grzewczy - sprawdź czym nie można palić

Pod koniec 2017 roku Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę antysmogową dla Mazowsza. Wskazuje ona, jakie piece i opał będą mogły być stosowane, a które zostaną ograniczone. Zgodnie z nowymi przepisami m.in. w domowych piecach nie można stosować następujących materiałów opałowych: mułów węglowy, flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem.

Czytaj więcej

Mazowsze walczy ze SMOGIEM!

2019-02-01 Mazowsze walczy ze SMOGIEM!

Jeżeli ogrzewasz dom kotłem tradycyjnym-stosuj się do kilku zasad: kupuj tylko certyfikowane paliwa z wiarygodnych źródeł, stosuj paliwa odpowiednie do rodzaju urządzeń grzewczych, dbaj o stan instalacji spalania, przeprowadzaj regularne czyszczenie urządzeń grzewczych oraz przewodów kominowych, pal efektywnie. 

Czytaj więcej

Ruszył nabór wniosków!

2018-09-21 Ruszył nabór wniosków!

Dzięki rządowemu programowi "Czyste Powietrze" można uzyskać wsparcie finansowe na termomodernizację budynków jednorodzinnych i wymianę pieców węglowych na nowoczesne i proekologiczne urządzenia. Nabór wniosków prowadzi Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 

Czytaj więcej