Gmina Lesznowola

Ochrona Środowiska

Akcja kastracji, sterylizacji i czipowania!

2021-05-05 Akcja kastracji, sterylizacji i czipowania!

5 maja 2021 r. rusza akcja kastracji/sterylizacji zwierząt domowych (psów i kotów) dofinansowana z budżetu Gminy Lesznowola. Akcja jest skierowana do właścicieli zwierząt z terenu Gminy Lesznowola. Od 5 maja będzie można również bezpłatnie zaczipować swojego pupila.

Czytaj więcej

Zwierzęta dzikie - jak z nimi postępować?

2021-01-19 Zwierzęta dzikie - jak z nimi postępować?

Coraz częstsze pojawianie się dzikich zwierząt w sąsiedztwie siedlisk, a nawet osiedli miejskich jest następstwem urbanizacji i ekspansji człowieka. Wiele gatunków zaadaptowało się do nowych warunków życia w pobliżu naszych domów, czego skutkiem jest wzrost ich liczebności oraz coraz częstsze sytuacje konfliktowe. Jako sprawcy ograniczania i modyfikowania przestrzeni życiowej dzikich...

Czytaj więcej

Przekaż gospodarstwo i weź premię z PROW

2020-09-02 Przekaż gospodarstwo i weź premię z PROW

Właściciel małego gospodarstwa, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW 2014-2020. 

Czytaj więcej

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w ​Lesznowoli

2020-08-03 Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w ​Lesznowoli

Uwaga Mieszkańcy! W związku z przystąpieniem do realizacji działań w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020" finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego od dnia 10 sierpnia do 31 października 2020 r. na terenie Gminy Lesznowola przeprowadzana będzie Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła. 

Czytaj więcej

Mój Prąd - Program dofinansowania

2019-09-13 Mój Prąd - Program dofinansowania

„Mój Prąd” już działa! Rozpoczął się pierwszy nabór wniosków. Wdrożenie programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mój Prąd” jest silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki. Przeznaczono na ten cel aż miliard złotych. O dofinansowanie w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne...

Czytaj więcej

Inwentaryzacja systemów grzewczych - wypełnij ANKIETĘ

2019-02-28 Inwentaryzacja systemów grzewczych - wypełnij ANKIETĘ

Szanowni Państwo! Urząd Gminy Lesznowola prowadzi akcję inwentaryzacji kotłów i systemów grzewczych na terenie gminy. Celem akcji jest rozpoznanie, jakimi rodzajami kotłów Mieszkańcy gminy ogrzewają swoje mieszkania i domy. W związku z powyższym prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Zebrane informacje pozwolą nam zidentyfikować potrzeby Mieszkańców i zaplanować przyszłe dofinansowania do wymiany źródeł ciepła.

Czytaj więcej