Gmina uruchomiła telefon interwencyjny dla Seniorów i buduje bazę wolontariatu! W tej sekcji informacje dotyczące organizacji pomocy dla osób starszych.

Seniorzy to grupa najbardziej narażona na powikłania wywołane zarażeniem koronawirusem. Osoby w wieku senioralnym nie powinny wychodzić z domów, żeby niepotrzebnie nie narażać swojego zdrowia. Apelujemy o wsparcie osób starszych, samotnych i chorych w ramach pomocy sąsiedzkiej.  Zachęcamy do włączenia się do lesznowolskiego wolontariatu! Lokalnymi koordynatorami działań są sołtysi.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli uruchamia specjalną akcję „Seniorze, zostań w domu i pozwól wyręczyć się w niezbędnych czynnościach”, która skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia i obejmuje pomoc w robieniu zakupów, wykupienia leków czy wyprowadzenia czworonogów na spacer. Jeżeli potrzebujesz takiego wsparcia, zadzwoń!
Osoby, które chcą się włączyć do akcji pomocowej zachęcamy do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod nr tel. (22) 757 93 32 lub bezpośredniego kontaktu z sołtysem swojej miejscowości/sołectwa. Wykaz sołtysów znajdziesz TUTAJ.
W przypadkach, gdy sytuacja wymaga interwencji służb, należy dzwonić na TELEFON ALARMOWY obsługiwany przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lesznowoli. Na telefon alarmowy mogą dzwonić także sami Seniorzy i zgłaszać swoje potrzeby.