Po raz pierwszy, ale nie ostatni - dzieci z niepełnosprawnością oraz ich rodzice bawili się na balu integracyjnym w Mrokowie. Bal zorganizowany przez Wójt Gminy Lesznowola i lesznowolski samorząd odbył się w sobotę 23 lutego, wzięło w nim udział ponad 50 dzieci.

Impreza rozpoczęła się jak na prawdziwy bal przystało wspólnie odtańczonym przez dzieci, rodziców, wolontariuszy i przedstawicieli lesznowolskiego samorządu polonezem. Następnie Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik w towarzystwie Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Jacka Bulaka powitała gości  i dokonała oficjalnego otwarcia. Przedstawiła również pomysłodawców tego pierwszego w historii gminy balu –Marcina Mroczka, Sławomira Świtka i Krzysztofa Klimaszewskiego, którym podziękowała za piękną inicjatywę.

Oprawę muzyczną zapewnił znany w okolicy DJ Maro, zaś  w rolę wodzirejów wcieliły się trzy panie -  radna powiatowa Katarzyna Paprocka z córką Martą oraz Irmina Świtek z Urzędu Gminy Lesznowola.  Zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wzruszeń i radości. Tym bardziej, że organizatorzy zadbali o konkursy i atrakcyjne niespodzianki. Na specjalne życzenie dzieci na bal zaproszono Świętego Mikołaja (a nawet dwóch), który rozdał uczestnikom karnawałowe paczki. Upominki ufundowane przez Gminę dzieci otrzymały także na zakończenie zabawy.

Bal spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem i z pewnością zostanie powtórzony za rok. Baw się razem z nami i ułóż puzzle!