Budowa Gminnego Przedszkola w Wólce Kosowskiej otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" w kategorii obiekty edukacji i szkolnictwa. W środę 22 września podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę odebrał Jan Wysokiński Sekretarz Gminy Lesznowola oraz Jacek Bulak Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Gminie Lesznowola.


Ogólnopolski Konkurs Budowlany „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”, który dedykowany jest inwestorom, wykonawcom i projektantom, w tym roku obchodził Jubileusz 25-lecia. Celem konkursu jest promocja oraz wyłonienie najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. W tegorocznej edycji Konkursu wzięły udział 470 inwestycje z całej Polski, a 87 z nich zakwalifikowało się do finału. W gronie wyróżnionych znalazła się „Budowa Gminnego Przedszkola w Wólce Kosowskiej”, która jest jedną z trzech dużych inwestycji edukacyjnych realizowanych przez Gminę jednocześnie w ciągu ostatnich trzech lat. 

Gminne Przedszkole w Wólce Kosowskiej to obiekt o powierzchni 1953,80 m2, w którym znajduje się 8 oddziałów przedszkolnych z osobnymi zapleczami szatniowymi i sanitarnymi, kuchnia przystosowana do wydawania 200 posiłków oraz sala integracji społecznej wraz z zapleczem. Całkowity koszt budowy wraz z wyposażeniem wyniósł 11 656 583,12 zł.

Wyróżnienie w Konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” otrzymali także Projektant i Wykonawca tej inwestycji:

  • DEEM Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze Anna Dziuba-Jaglińska z Wiktorowa 
  • Eko-Invest Sp. z o.o. z Kielc.

Serdecznie gratulujemy!

Druga inwestycja gminna oddana do użytkowania w 2020 roku - Modernizacja Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej - również została  doceniona przez Jury Konkursu i zakwalifikowała się do wąskiego grona Finalistów XXV Edycji Jubileuszowej Konkursu.