5 września mieszkańcy Podolszyna i sąsiednich miejscowości razem z przedstawicielami Samorządu dziękowali za pomyślne ukończenie żniw i prac polowych. Organizowane już po raz drugi przez Sołectwo Podolszyn dożynki miały niezwykle uroczystą - i jak przystało na takie wydarzenie - tradycyjną oprawę. Zapraszamy na fotorelację!


Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Jarosław Szulc. Uczestniczyli w niej mieszkańcy Podolszyna, Podolszyna Nowego, Ład i Dawid, którzy do kościoła przybyli z chlebem, wieńcami dożynkowymi i w ludowych strojach. Gminę Lesznowola reprezentowała Wójt Maria Jolanta Batycka-Wasik, zaś Gminę Raszyn Wójt Andrzej Zaręba. Następnie dożynkowy pochód udał się na boisko sportowo-rekreacyjne przy ul. Dolnej w Podolszynie. Sołtys Podolszyna Małgorzata Brzezińska wraz z Radą Sołecką przekazali dożynkowy chleb Wójt Gminy, a przedstawiciele Samorządu złożyli życzenia rolnikom. Część oficjalną uświetnił występ Zespołu Śpiewaczego Tęcza. W części piknikowej na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, w tym ciekawe konkurencje konkursowe. Panie wystartowały w zawodach ubijania piany z białek a panowie rzucali snopkami. Goście mieli okazję spróbować swojskich wędlin i innych tradycyjnych wyrobów, a także poczęstować się specjalnie upieczonymi na Dożynki tortami. Miłym akcentem było przekazanie przez mieszkańca Podolszyna - zajmującego się sportem zaprzęgowym Piotra Ochmana - Wójt Marii Jolancie Batyckiej-Wąsik pucharu, który otrzymał za zajęcie I miejsca na zawodach w Zaborówku.  

Podobnie jak na poprzednich imprezach plenerowych, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z mobilnego punktu spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz zaszczepienia się w mobilnym punkcie szczepień powszechnych przeciwko COVID-19.

aa

aa