W sobotę 4 września spotkaliśmy się na błoniach przed Urzędem Gminy na Święcie Gminy Lesznowola, które w tym roku odbywało się w formule pikniku rodzinnego. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Na pikniku nie brakowało atrakcji, dopisała także pogoda. Były tańce na dechach do przebojów Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej,  zabawa z DJ Envee, wesołe miasteczko i animacje dla dzieci oraz strefa kreatywna z warsztatami rękodzielniczymi i malarstwem sztalugowym, Strefa Relaksu z Książką i Lesznowolskie Koło Fortuny. 

Fundacja Zdrowia i Kultury "Kochaj Życie" prowadziła zbiórkę na operacje dzieci z wrodzonymi wadami ortopedycznymi, wśród których są mali mieszkańcy naszej gminy.

Z okazji przypadającej na 4 września ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie posłuchaliśmy o twórczości Gabrieli Zapolskiej i zobaczyliśmy fragment Moralności Pani Dulskiej w wykonaniu artystów amatorskiego Teatru Telimena. 

Miłośnicy sportów walki obejrzeli pokazy karate i kickboxingu, zaś zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie zaprezentował pokaz street dance.

Podczas pikniku działał także mobilny punkt spisowy Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań oraz mobilny punkt szczepień powszechnych przeciwko COVID-19. 
aaa

aaa