Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Gminy lub Miasta i zgłosić chęć udziału w NSP 2021.Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr tel.

  •  (22) 279 99 99.


Rachmistrz ostatnią deską ratunku

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Gminy/Miasta – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. 

WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie.


Więcej informacji: https://spis.gov.pl/Plakat przedstawiający grupę ludzi w różnym wieku na niebieskim tle oraz napisy: "Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań" (na górze) i poniżej "Wejdź na spis.gov.pl i spisz się! Spis trwa od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r." Pod ilustracją informacje o Spisie Powszechnym z infografiką: "Obowiązkowe badanie realizowane raz na 10 lat przez główny Urząd Statystyczny"; "Ustawowa gwarancja ochrony Twoich danych"; "Nowoczesna i bezpieczna formuła spisu-on line"; poniżej: "Pamiętaj, że udział w spisie to twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r."