Dożynek, czyli rolniczego Święta  Plonów nie było w naszej Gminie już od kilkunastu lat. Sołectwo  Podolszyn zdecydowało się na powrót do tej pięknej tradycji.


Dożynki odbyły się w niedzielę 8 września. Uroczystość zapoczątkowała Msza św.  dziękczynna w kościele pw. św. Mateusza w Dawidach Bankowych. Następnie, po godz. 15.00,  rozpoczął się  dożynkowy festyn na boisku przy ul. Polnej w Podolszynie. Organizatorzy - Sołtys wraz z Radą Sołecką  Podolszyna przygotowali dla gości domowe potrawy i okolicznościowy tort. Na placu pojawił się tradycyjny wieniec dożynkowy, a podczas uroczystego rozpoczęcia organizatorzy powitali przedstawicieli lesznowolskiego samorządu chlebem i solą oraz przekazali na ręce Wójt Gminy dożynkowy chleb.

Mimo pochmurnego nieba spotkanie przebiegało w wesołej, rodzinnej atmosferze. Organizatorzy już w niedziele zapowiedzieli, że na kolejnych dożynkach spotkamy się za rok!


Organizatorzy zadbali o piękną oprawę wydarzenia i tradycyjny poczęstunek
Sołtys, Rada Sołecka Podolszyna i Starości Dożynkowi dziękują za plony i uroczyście otwierają Dożynki w PodolszynieOd lewej Radna Marta Maciejak, Sołtys Podolszyna Małgorzata Brzezińska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Bożenna Korlak


Tradycyjny dożynkowy wieniec w Podolszynie był pełen warzyw


Jedną z atrakcji była konna bryczka

Dzieci nie narzekały na nudę


Zajęcia artystyczne z GOK-iem - tym razem malowanie kamieni


Fot. A. Adamus