We wtorek 12 marca w Mrokowie  otwarto Punkt Interwencji Kryzysowej. Punkt oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Placówka znajduje się za Ośrodkiem Zdrowia, w budynku apteki przy ul. Górskiego 6 a.

 Jest to zamiejscowy punkt Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (POIK) z Góry Kalwarii. W ceremonii otwarcia ośrodka wzięli udział m.in. wszyscy zaangażowani w powstanie tego miejsca – radni gminni, radni powiatowi z terenu gminy Lesznowola i Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

Miejsce to ma służyć przede wszystkim mieszkańcom gminy Lesznowola i okolic, mówił podczas otwarcia Dyrektor POIK Łukasz Kopydłowski, podkreślając jednocześnie, że takie punkty jak ten nowo otwarty w Mrokowie, powinny znaleźć się w każdej gminie powiatu piaseczyńskiego. 

Do placówki PIK w Mrokowie można zgłaszać się bez skierowania. Najlepiej na spotkanie wcześniej umówić się telefonicznie. Pomoc specjalistów znajdą tam  zarówno osoby, które przeżywają kryzys spowodowany utratą pracy czy zdradą, jak i osoby doświadczające przemocy domowej, seksualnej, uwikłane w konflikty rodzinne i pogrążone w depresji po śmierci bliskiej osoby.  Do PIKu mogą się udać ze swoimi problemami także dzieci oraz rodzice borykający się z trudnościami wychowawczymi. Oficjalnego otwarcia placówki dokonała mi.in Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik. Z tyłu stoją: Dyrektor POIK Łukasz Kopydłowski (z prawej) oraz Sołtys Sołectwa Mroków Marek Sokołowski. 


Uczestnicy spotkania


Kameralne i przytulne wnętrze ośrodka będzie sprzyjało rozmowom o trudnych sprawach 


DANE KONTAKTOWE OŚRODKA

Mroków, ul. Górskiego 4 a

tel. 22 757 68 20, 22 736 31 21

e-mail: poik@piaseczno.pl