W niedzielę 2 grudnia wszystkich melomanów zapraszamy na przedświąteczny koncert fortepianowy w wykonaniu znakomitej pianistki Yuko Kawai. Wstęp biletowany - bilety w cenie 30 zł można zakupić w dniu koncertu. Zapraszamy do świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łazach przy ul. Przyszłości 8. Początek koncertu o godz. 18.00. 

Yuko Kawai  urodziła się w Japonii, gra na fortepianie od piątego roku życia. W trakcie studiow podyplomowych została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof. Jana Ekiera (wybitny muzyk, kompozytor, pedagog i redaktor naczelny Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina). Rezultatem spotkania był przyjazd pianistki do Polski w 1991 roku oraz kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem prof. Jana Ekiera. Dyplom tej uczelni artystka uzyskała w 1994 roku.

To właśnie Yuko Kawai jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Pianistka prowadzi intensywną działalność koncertową – występowała m.in. w Filharmonii Narodowej, Tokyo Opera City Takemitsu Memorial, Hamarikyu Asahi Hall, Suntory Hall.

W niedzielę znakomita Yuko Kawai zagra dla Państwa na czerwonym fortepianie.