W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Samorząd Gminy Lesznowola przygotował szereg ogólnodostępnych wydarzeń patriotycznych. Wydarzenia te objęte zostały Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Relacja filmowa z uroczystości centralnych przed Urzędem Gminy oraz Koncertu Galowego w Łazach dostępna jest na kanale Gminy Lesznowola na YouTube.


Za nami uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zobacz jak wspólnie świętowaliśmy tą wyjątkową rocznicę! Filmowa relacja z uroczystości pod Urzędem Gminy oraz Koncertu Galowego "Dla Niepodległej" w Łazach znajduje się  TUTAJ

Wystawę "Jak zostałyśmy pełnoprawnymi obywatelkami wolnego państwa naszego" przygotowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną można oglądać w Urzędzie Gminy do połowy października.


Za montaż wystawy o kobiecych prawach wyborczych odpowiadały również panie...

Turniej Historyczny dla uczniów gminnych szkół przygotował dr Włodzimierz Bagieński - archiwista, historyk i autor publikacji o Gminie Lesznowola. 

Laureatami zostali: 

I miejsce - Stanisław Paryska ze Szkoły w Mysiadle (26 pkt. i test dodatkowy 7 pkt.) 

II miejsce – Oliwier Dudek ze Szkoły w Łazach (26 pkt. i test dodatkowy 4 pkt.)

III miejsce – Mateusz Walaszek ze Szkoły w Łazach (25 pkt.)


Uroczystości przed Urzędem miały bardzo podniosły charakter.

                    
Zaś Koncert Galowy "Dla Niepodległej" piękną oprawę i wysoki poziom artystyczny.
Po zakończeniu widowiska słowno-muzycznego można było podziwiać pracę laureatów konkursu plastycznego "Pocztówka dla Niepodległej". 

Sobota 6 października to obchody na sportowo -  uczestnicy Duathlonu Niepodległości XTB Lesznowola trafili na znakomitą pogodę.