XIV Sesja Rady Gminy była wyjątkowo uroczysta - gośćmi specjalnymi lesznowolskich samorządowców byli utalentowani sportowcy z klubów Kyudo Tametomo oraz Grawitacja.

Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik wraz z kierownictwem Urzędu oraz Przewodnicząca Rady Bożenna Korak wraz z radnymi, postanowili w uroczysty sposób uhonorować wybitne osiągnięcia lesznowolskich sportowców. 

Działający od niedawna Klub Kyudo Tametomo w czerwcu br. odniósł spektakularny sukces zdobywając pierwsze miejsce w konkursie drużynowym podczas Otwartych Mistrzostw Austrii w Kyudo. W Austrii lesznowolski klub występował w składzie: Michał Mazurek, Bogdan Mytnik, Krzysztof Haczek. Zawodnicy odnieśli również sukcesy indywidualne: Krzysztof Haczek II miejsce i III miejsce Bogdan Mytnik. W sesji uczestniczyli i pamiątkowe dyplomy odebrali Bogdan Mytnik - zawodnik i prezes Klubu, Anna Mytnik - sekretarz Klubu oraz Krzysztof Haczek - zawodnik i wiceprezes. Kyudo - czyli tradycyjne łucznictwo japońskie - to bardzo stara dyscyplina sportowa, której korzenie sięgają czasów wojen domowych w Japonii w XV i XVI. Jak podkreślał prezes Bogdan Mytnik, kyudo u zawodników wyrabia samodyscyplinę, zdolności przywódcze i umiejętność współpracy w grupie, czyli cechy, które z pewnością przydadzą się we współczesnym świecie. Zachęcał do zainteresowania się tą szlachetną dyscypliną sportu i zaprosił na najbliższy - świąteczny turniej, który odbędzie się w styczniu 2016 roku w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle.

Klub Sportowy Grawitacja podczas Sesji Rady Gminy reprezentowali: założycielka klubu, tancerka i choreografka Urszula Strzyżek, prezes klubu i trener Szymon Kowalewski oraz utalentowani zawodnicy z terenu gminy Lesznowola: Adrianna Poręcka, Anna Bosiek, Natalia Dąbrowska i Mateusz Kuśnierkiewicz. Na sali obecna była również mama jednego z zawodników. Grawitacja to klub z długą tradycją i ogromnymi osiągnięciami. Jego początki datują się na rok 1996, kiedy to rozpoczął działalność pod nazwą "Rapczaki". Obecna Grawitacja to prawdziwa kuźnia talentów tanecznych - wśród zawodników są zdobywcy różnorodnych nagród festiwalowych, a także wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie Polski, Europy i Świata w Disco Dance, Disco Dance Freestyle, Hip Hop, Show Dance, Jazz, Modern. Cieszymy się, że do licznych sukcesów Grawitacji przyczynili się również zawodnicy z terenu naszej gminy.

Na XIV sesji obecny był jeszcze jeden gość specjalny. Był to pan Krzysztof Ciećka reprezentujący centrum edukacyjne JWA -  firmę, która była organizatorem szkolenia  w zakresie sporządzania wniosków o wsparcie finansowe na lokalne działania dedykowanego sołtysom oraz członkom rad sołeckich. Podczas sesji uczestnicy szkolenia odebrali pamiątkowe certyfikaty, potwierdzające nabyte umiejętności.