Błażeja, Margerity, Saturnina

Wybierz język:

Informacja w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków

Informacja w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków

Dotyczy właścicieli gruntów położonych w obrębach geodezyjnych: Nowa Wola, Zgorzała, Janczewice, Kolonia Lesznowola i PGR Lesznowola.

 

Bezpłatny angielski dla Mieszkańców gminy

Bezpłatny angielski dla Mieszkańców gminy

W imieniu Centrum Szkoleniowego MASTERLANG zapraszamy  mieszkańców Gminy Lesznowola do wzięcia udziału w projekcie „Mazowiecka Akademia języka angielskiego”, w ramach którego odbędą się bezpłatne kursy języka angielskiego na różnych poziomach.  

WŁADYSŁAWÓW - utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji

WŁADYSŁAWÓW - utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji

W związku z przebudową ulicy Wojska Polskiego we Władysławowie, w sobotę 22.11 zostanie zamknięta ta ulica na odcinku od ul. Zielonej do ul. Masztowej. Prace zaplanowano do 10.12.2014r.

SZLACHETNA PACZKA zaprasza do współpracy darczyńców

SZLACHETNA PACZKA zaprasza do współpracy darczyńców

Drużyna SZLACHETNEJ PACZKI poszukuje darczyńców z rejonu naszej gminy. W imieniu organizatorów - Stowarzyszenia Wiosna - zachęcamy do włączenia się w świąteczną akcję i pomoc dla potrzebujących.

Projekt BUDŻETU na 2015 rok

Projekt BUDŻETU na 2015 rok

Uprzejmie informujemy, iż projekt Budżetu Gminy Lesznowola na rok 2015 oraz projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2024 dostępne są do wglądu w Biurze Rady Gminy - pok. nr 107, I piętro - w godzinach pracy Urzędu.

Aktualności

Finał projektu „ Zdrowo się odżywiam, jestem pełen sił”

   Zaprosiliśmy na  tę uroczystość uczniów z ZSP w Lesznowoli wraz z opiekunami pedagogiem p. E. Jodko - Kula i p. D. Tabaka nauczycielem przyrody oraz uczniów ZSP w Mrokowie z  pedagogiem p. M. Janiszewską i p. A. Michalczyk - nauczycielem przyrody. Naszym gościem była również p. Danuta Klocek - Pełnomocnik Wójta do Spraw Profilaktyki w Gminie Lesznowola, która wręczyła nagrody laureatom Międzyszkolnego  Konkursu Plastycznego za najlepszy plakat na temat :  ,,Szkodliwość stosowania używek" zorganizowanym przez  ZSP w Nowej Iwicznej w ramach projektu. Uczniowie ZSP w Nowej Iwicznej  przygotowywali swoje prace na konkurs pod kierunkiem nauczyciela plastyki  p. A. Kozłowskiej.  
    Wybór tematu projektu był podyktowany  naszą troską o dietę naszych uczniów, którzy  z upodobaniem ,,zajadają się" produktami o niskich wartościach odżywczych (kupowanych   zazwyczaj w sklepikach szkolnych),  czasami wręcz szkodliwymi dla zdrowia. Celem projektu było pokazanie zdrowego sposobu odżywiania, zapoznanie uczniów z chorobami wynikającymi z niewłaściwej diety, przedstawienie alternatywnego sposobu odżywiania się. Codzienna  właściwa  dieta  ma wpływ na zdrowie, samopoczucie i prawidłowy się rozwój dzieci i młodzieży.
    Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie przygotowali ankietę, którą pedagodzy i nauczycielki przyrody przeprowadziły  wśród uczniów. W ankiecie pytaliśmy o  sposób odżywiania, ulubione produkty i sprawdziliśmy ich wiedzę na temat zdrowej żywności. Wyniki ankiety przedstawione zostały w formie zestawienia wszystkich szkół na planszach. Okazało się, że nasi uczniowie dużo wiedzą na temat jak prawidłowo się odżywiać, ale niestety, najczęściej i najchętniej zjadają produkty z fast - food'ów i sklepików szkolnych czyli frytki, chipsy i batony, a popijają to kolorowymi napojami gazowanymi.
   Uczniowie i nauczyciele z ZSP w Nowej Iwicznej przygotowali wzorcowy sklepik szkolny, w którym można było skosztować zdrowych i nietuczących produktów. Były tam  soki owocowe, warzywne, kanapki z ciemnego pieczywa, owoce świeże i suszone, orzechy, ziarna, jogurty, kefiry, woda, batoniki z ziaren i miodu  i wiele innych zdrowych smacznych produktów.  Uczniowie kl. IV c (wych. p. Eliza Makowska) ZSP w Nowej Iwicznej przygotowali z prawdziwych produktów drugie śniadania zgodnie z optymalną dietą dla ucznia.
     Aby pokazać dzieciom, jak można urozmaicić codzienną dietę zaprezentowano potrawy charakterystyczne dla różnych krajów i kontynentów (28 potraw  przygotowała klasa IV b -wych. p. Danuta Poręcka- ZSP  Nowej Iwicznej). Mogliśmy  też  obejrzeć zaprezentowany przez kółko historyczne  ( kl. VI d - opiekun p.Ewa Misztal - ZSP w Nowej Iwicznej)  piękny stół staropolski, z potrawami  jadanymi w dawnej Polsce, tak różnymi od potraw z naszych współczesnych stołów. Uczniowie z ZSP w Lesznowoli przygotowali plansze i materiały na temat trucizn w naszym pożywieniu, a uczniowie z Mrokowa przygotowali materiały na temat chorób wynikających z niewłaściwej diety. Można też było obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne.
   Na naszej uroczystości poruszyliśmy również temat kultury spożywania posiłków: uczniowie wszystkich szkół przygotowali scenki : jak nakryć stół dla gości, jak zaprosić i rozmieścić gości i  jak należy zachować się przy stole podczas posiłków. Scenki były przedstawione w sposób humorystyczny a zarazem pouczający. 
    Mamy nadzieję, że uczniowie uczestniczący w projekcie oraz ci, którzy przyszli obejrzeć przygotowane prezentacje, zapamiętają najważniejsze treści, które chciałyśmy przekazać : jak ważny jest właściwy  sposób odżywiania ( szczególnie dla młodych ludzi),  jak  prawidłowo się odżywiać i  jakich produktów  unikać w diecie. Impreza była bardzo udana i  przygotowana z wielką starannością, za co należą się podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie projektu.
                                                                                                    

  K. Balcerzak, E. Misztal


26.05.2006 Czytaj więcej

ZSP im. Jana Pawła II w Łazach

Dnia 18 maja b.r. w ZSP w Łazach odbyła sie uroczystość nadania imienia szkole. Zespół Szkół nosi od tego dnia imię Jana Pawła II.

Odsłonięcia rzeźby dokonała Pani Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik. Rzeźba Jana Pawła II została wykonana przez Panią Zofię Wolską - artystę rzeźbiarza. Pani Wolska osobiście wręczała taką rzeźbę Ojcu Świętemu podczas jednej z jego wizyt w Polsce. Na świecie są tylko trzy takie rzeźby - jedna znajduje się w Muzeum Watykańskim, druga w Wadowicach, a trzecia w szkole w Łazach. Fundatorami jej byli mieszkańcy gminy Lesznowola.
26.05.2006 Czytaj więcej

II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

   Dnia 9 maja b.r. w Przedszkolu w Lesznowoli odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny.
   Celem spotkania było podsumowanie wiadomości zdobytych w ciągu całego roku szkolnego na zajęciach w grupach oraz pokazanie dzieciom, że to od nas samych zależy stan przyrody i że to właśnie my ludzie-dorośli i dzieci kształtują środowisko.
   Organizatorami konkursu były nauczycielki: p.Katarzyna Zańko, p.Elżbieta Rusinowska i p.Milena Wodzińska. Panie przygotowały quiz, zagadki oraz różnego rodzaju konkurencje sprawnościowe o tematyce ekologicznej.
   W zabawie brały udział dzieci oraz nauczycielki z przedszkoli w Mysiadle, Zamieniu, Kosowie i Jastrzębcu.
   Gośćmi imprezy byli: Wójt Gminy Lesznowola - pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Sekretarz Gminy - pani Mariola Uczkiewicz-Kampczyk oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Lesznowola - pan Ryszard Dusza.
   Uwieńczeniem konkursu był występ artystów "Duo-Espresso" oraz wspólny poczęstunek, przygotowany przez pania z obsługi przedszkola w Lesznowoli.

Składamy podziękowania sponsorom:
- Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli,
- Sklep Spożywczy "Delikatesy" w Lesznowoli,
- Adam i Katarzyna Krupińscy,
- Monika i Zbigniew Rajkowscy,
- Lilianna i Marek Pintara,
- Małgorzata i Wiesław Mulik,
- Włodzimierz i Hanna Konkowscy,
- Firmie "AZALIA"
i rodzicom

Organizatorzy Konkursu Ekologicznego

26.05.2006 Czytaj więcej

Przedszkole w Mysiadle ma już 25 lat!!!

Na Festyn rodzinny zorganizowany z okazji jubileuszu licznie przybyli zaproszeni goście. Byli wśród nich przedstawiciele Samorządu Gminy Lesznowola: Maria Jolanta Batycka-Wąsik - Wójt Gminy, Mariola Uczkiewicz-Kampczyk - Sekretarz Gminy, Elżbieta Obłuska - Skarbnik Gminy, Radni Gminy, przedstawiciele Rady Sołeckiej Wysiadła, Jacek Bulak - Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, Panie Dyrektor Gminnych Przedszkoli oraz Proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej Ksiądz Kanonik Andrzej Kwaśnik.
Miło było patrzeć na tańce przedszkolaków, ale równie sympatyczna była atmosfera spotkania pokoleń. W tym dniu spotkało się bowiem wiele osób związanych z przedszkolem od samego początku, a także jego dorośli wychowankowie. Jubileusz stał się okazją do wspominania dawnych czasów.
,,Mamy dziś okazję podziękować wszystkim Pracownikom i osobom związanym z Przedszkolem za wielki wkład w wychowanie i edukację najmłodszych. Dziękujemy za uśmiech i przyjaźń okazywaną na co dzień wychowankom" - powiedziała Wójt Gminy - Maria Jolanta Batycka-Wąsik.
W imieniu Samorządu Gminy, Pani Wójt wręczyła Pani Annie Seremak - Dyrektorowi Przedszkola gratulacje i kwiaty, dzieci zaś tego największego na terenie Gminy przedszkola otrzymały zestaw multimedialny składający się z laptopa i rzutnika. Zestaw ten Gmina Lesznowola otrzymała jako nagrodę za zajęcie I miejsca w Konkursie ,,Gmina Przyjazna Oświacie". Dzięki wykorzystaniu tego nowoczesnego sprzętu, mali przedszkolacy będą mogli korzystać z ciekawych programów edukacyjnych obserwując prezentacje na dużym ekranie. Na razie to Rodzice i Pracownicy Przedszkola nie kryli swojego zadowolenia.


pr.

DYREKTOR GMINNEGO PRZEDSZKOLA W MYSIADLE DZIĘKUJE SPONSOROM FESTYNU RODZINNEGO ZORGANIZOWANEGO Z OKAZJI 25-LECIA PRZEDSZKOLA


1. Pani Wójt Gminy Lesznowola i Rada Gminy na czele z Przewodniczącą Rady Gminy Lesznowola -pomoc w zorganizowaniu święta
2. Nestle z Warszawy - zestawy (puzzle + czekolady Smartis)
3. Saak Andrzej Prusak z Warszawy dystrybutor chemii - zabawki (samochody)
4. Państwo Bojanowicz ramki na zdjęcia
5. Państwo Jehn-Olszewscy - zakład garncarski - wyroby z gliny (dzbanki)
6. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ,,Henryków" w Złolokłosie -- producent wyrobów cukierniczych ciastka, krówki
7. Bisk S.A. z Piaseczna - producent akcesoriów łazienkowych - zestawy łazienkowe
8. Risprint Jacek Jędrzejczak z Płocka - zabawki
9. Bro - Posz. BIS z Warszawy - zabawki
l0.Państwo Kraszewscy - słodycze
11. Zakład Stolarski .,Bajama" - Janusz Wojcieszkiewicz z Dawid - biurko komputerowe
12. Lingwista - Agencja Turystyki Językowej - gadżety reklamowe
13. GOK w Lesznowoli - dofinansowanie części artystycznej
14. SOB - MEAT Monika i Jacek Soboń z Nowej Iwicznej - kiełbaski i kaszanki na grill
15. Piekarnia Karol Szlenkier - pieczywo
16. Szkoła w Nowej Iwicznej - wypożyczenie sprzętu
17. Firma Polmars z Warszawy -- gadżety
18. Firma Handlowa ,,Partner" Bogdan Trzciński, Jerzy Jobda książeczki
19. ,,Foto Korwin" - Wojciech Korwin-Wierzbicki z Warszawy - zdjęcia z festynu
20. Rodzice - ciasta, pomoc przy organizacji
21. Agencja Artystyczna ,.Elf" - teatrzyk
22. Rada Sołecka Mysiadła - dofinansowanie Imprezy
23. Firma ,,Witamina" - surówki
24. Firma ,,Eko-Leko" Inga Dyra z Warszawy - zabawki
25. ,,Auchan" z Piaseczna - dofinansowanie Imprezy
26. Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Lesznowoli -- transport
27. Firma ,,Roberto Boro" z Piaseczna - kosmetyki
28. Firma ,,Eveline Cosmetics" z Lesznowoli - kosmetyki
29.Ochotnicza Straż Pożarna z Zamienia - pomoc w organizacji Imprezy
30. Firma JARPER
31. Komenda Policji w Piasecznie
32.Komisariat Policji w Lesznowoli


26.05.2006 Czytaj więcej

Prezentacja lokalna programu „Szkoła Marzeń” w dniu 3 czerwca b.r

W dniu 3 czerwca b.r. /sobota/ w ramach VIII Pikniku ,,Gmina Lesznowola - Dzieciom" odbędzie się prezentacja lokalna programu ,,Szkoła Marzeń", który od kilku miesięcy realizują wszystkie publiczne gimnazja w Lesznowoli. 

W programie
- 15.15 - rozpoczęcie  VIII Pikniku Gmina Lesznowola - Dzieciom

- ok. godz. 17.40 - 18.40
Prezentacja programu ,,Szkoła Marzeń" realizowanego przez :  Gimnazjum przy ZSP w Lesznowoli,  Gimnazjum przy ZSP w Łazach,  Gimnazjum przy ZSP w Mrokowie,    Gimnazjum przy ZSP w Nowej Iwicznej.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla finalistów Gminnej Olimpiady  Szybkiego   Czytania pod patronatem medialnym Kuriera Południowego
Indywidualne prezentacje realizacji Programu ,,Szkoła Marzeń" przez każdą ze szkół na stoiskach wystawienniczych.

-  od godz. 18.40 - występy  m.in.: Zespół ,,Ładne Kwiatki" (taniec współczesny), pokaz  policyjnych psów służbowych,  zabawa ,,pod gwiazdami" przy występie zespołu EX Problem

 ,,Szkoła Marzeń" - program pomocy dla dzieci  z gmin wiejskich  dotyczący zwiększenia ich szans  na realizację  swoich marzeń edukacyjnych i życiowych  finansowany jest  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  oraz budżetu państwa. 
 ,,Mądry człowiek nie boi się marzeń" to motto  projektów naszych gimnazjów.  Każda szkoła realizuje oddzielny projekt skierowany do uczniów gimnazjum.  Projekt, który trwa 12 miesięcy  jest wieloetapowy i obejmuje m.in. przeprowadzenie  treningu efektywnych technik uczenia się, planowanie  ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej,  uaktywnienie społeczne i wykorzystanie technologii informatycznych. Najważniejszym  założeniem projektu jest zdobycie  przez uczniów umiejętności skutecznego i szybkiego uczenia się, a na tej bazie  planowanie dalszej  nauki, swojej przyszłości oraz aktywne dzielenie się  zdobytą wiedzą  i umiejętnościami  z następnymi rocznikami uczniów i społecznością lokalną.

25.05.2006 Czytaj więcej

Gminna Olimpiada Szybkiego Czytania

W dniu 30 maja b.r. /wtorek/ o godz. 13.00 w Urzędzie Gminy Lesznowola odbędzie się finał  Gminnej Olimpiady Szybkiego Czytania pod patronatem medialnym Kuriera Południowegow której udział biorą finaliści etapu szkolnego, jaki odbył się 23 maja we wszystkich publicznych gimnazjach w Lesznowoli. 
Konkurs ten jest  jednym z elementów  programu unijnego, jaki od  kilku miesięcy realizują wszystkie lesznowolskie gimnazja. ,,Szkoła Marzeń" - program pomocy dla dzieci  z gmin wiejskich  dotyczący zwiększenia ich szans  na realizację  swoich marzeń edukacyjnych i życiowych - jest  finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  oraz budżetu państwa.  

 ,,Mądry człowiek nie boi się marzeń" to motto  projektów naszych gimnazjów.  Najważniejszym  założeniem projektu jest zdobycie  przez uczniów umiejętności skutecznego i szybkiego uczenia się, a na tej bazie  planowanie dalszej  nauki, swojej przyszłości oraz aktywne dzielenie się  zdobytą wiedzą  i umiejętnościami  z następnymi rocznikami uczniów i społecznością lokalną.
Jednym z zaplanowanych działań  projektu jest  przeprowadzenie Gminnej Olimpiady Szybkiego Czytania, której celem jest podsumowanie  kilkumiesięcznego  kursu - Treningu efektywnych technik uczenia się, jaki jest realizowany we wszystkich gimnazjach  przez cały rok szkolny i wyłonienie  laureatów - Mistrzów  Szybkiego Czytania. Festiwal jest dwuetapowy. Pierwszy etap konkursu odbył  się  równolegle we wszystkich szkołach w dniu 23 maja b.r, w ramach którego zostało wyłonionych  po 5 finalistów  z każdej szkoły
do ostatecznego finału, który odbędzie się na  forum gminnym w dniu 30 maja b.r
Uroczyste  ogłoszenie wyników  Olimpiady oraz wręczenie nagród nastąpi  w dniu  3 czerwca b.r. podczas prezentacji lokalnej programu ,,Szkoła Marzeń" na VIII Pikniku ,,Gmina Lesznowola - Dzieciom" (godz. 17.40  - 18.40 ).

24.05.2006 Czytaj więcej

Programy Operacyjne 2007-2013

Programy Operacyjne 2007-2013
Na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zostały zamieszczone  dokumenty stanowiące pierwszą, wstępną wersję Programów Operacyjnych, opracowywanych w ramach Narodowej Strategii Spójności 2007-2013 więcej >>>> http://www.mrr.gov.pl/ProgramyOperacyjne+2007-2013.htm

Ostateczny zakres priorytetów i działań  uzależniony będzie od przebiegu konsultacji społecznych oraz negocjacji z Komisją Europejską.

Ze względu na zmiany w rozporządzeniach UE teksty Programów Operacyjnych na lata 2007-2013, zwłaszcza zakres treści oraz zawarte w nich informacje mogą się znacząco różnić od treści programów operacyjnych w obecnym okresie programowania (2004-2006).


15.05.2006 Czytaj więcej

Warszawa: konsultacje społeczne NSS oraz Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa mazowieckiego na lata 2007-2013

Warszawa: konsultacje społeczne NSS oraz Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa mazowieckiego na lata 2007-2013
więcej >>>> http://www.mrr.gov.pl/Aktualnosci/strona_glowna/warszawaNSS.htm


Kolejna konferencja konsultacyjna dotycząca rządowego projektu Narodowej Strategii Spójności  2007-2013 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego odbyła się 12 maja br. w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział m. in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Tomasz Nowakowski, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz wojewoda mazowiecki Tomasz Koziński.

Wiceminister Nowakowski podczas konferencji prasowej, poprzedzającej główną konferencję zaznaczył jak ważne w przygotowywaniu Regionalnych Programów Operacyjnych jest spojrzenie zadaniowe.
- Zdefiniowanie celów, które będą realizować województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych to podstawa efektywnego wykorzystania funduszy. Te cele muszą mieć charakter rozwojowy. Powinny współtworzyć dobrą politykę gospodarczą - powiedział wiceminister.

Podczas głównej konferencji wiceminister przedstawił projekt Narodowej Strategii Spójności oraz Strategie Rozwoju Kraju. - We wszystkich naszych działaniach, tworzonych strategiach dążymy do podniesienia jakości życia w Polsce. Ale nie chodzi tylko  o wzrost konsumpcji, ale również wypracowanie równowagi między inwestycjami, które mają efekt natychmiastowy i tymi, które będą dawały dobre rezultaty w przyszłości - powiedział wiceminister Nowakowski. Przypomniał także, że łączna wartość środków finansowych przeznaczonych na realizację NSS w latach 2007-2013 wyniesie około 85,6 mld euro, z czego ponad 59,5 mld euro będą stanowiły unijne fundusze. Na realizację 16 Regionalnych Programów Operacyjnych zostanie przeznaczonych około 15,9 mld euro. To, ile pieniędzy trafi do poszczególnych województw będzie zależało od tego, który z trzech wariantów podziału środków  zostanie przyjęty.
Wiceminister Nowakowski zaznaczył, że decyzję w tej sprawie Rząd podejmie biorąc pod uwagę opinię partnerów społecznych i środowisk samorządowych.

Marszałek województwa Adam Struzik przekonywał do wariantu I - najkorzystniejszego dla Mazowsza. - Wybór wariantu, to bardzo istotna i jak się okazuje trudna kwestia. Gdyby przyjęto wariant I, Mazowsze otrzymałoby 1,79 mld euro, a w przypadku wariantu II jest to suma 1,1 mld euro - argumentował marszałek.

W trakcie spotkania mówiono również o dużym zróżnicowaniu subregionów Mazowsza. - Z jednej strony mamy bogatą Warszawę, a z drugie powiaty o stopniu ubóstwa porównywalnym z województwami Polski Wschodniej - powiedział marszałek.

Zaprezentowany podczas konferencji Regionalny Program Operacyjny dla województwa mazowieckiego na lata 2007-2013 uwzględnia również ten problem.
Wicewojewoda Jacek Sasin przedstawił pozytywną opinię na temat zgodności programu z celami Wstępnego projektu Narodowej Strategii Spójności i Strategii Rozwoju Kraju. Jednocześnie podkreślił, że w przyszłym okresie programowania trzeba położyć nacisk na współpracę subregionalną.
          
W czasie dyskusji poruszano kwestię roli regionów w nowym okresie programowania. Przedstawiano również uwagi do projektu ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju, która określi ramy prawne programów rozwojowych realizowanych przy wsparciu środków unijnych, jak i z wykorzystaniem innych środków - krajowych czy też z pożyczek od Banku Światowego. Dyskutowano o równowadze pomiędzy centralną koordynacją a regionalnym wdrażaniem. Zgłaszano również pierwsze sugestie do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Wiceminister Nowakowski podsumował dyskusję. - Polityka rozwojowa Polski to nie tylko korzystanie ze środków unijnych, to również budowanie dobrej polityki gospodarczej w kraju - powiedział. - 25 maja wejdzie w życie znowelizowana ustawa Prawo zamówień publicznych, która pozwoli również lepiej wykorzystywać środki unijne - dodał wiceminister na zakończenie konferencji.

Zobacz także:
Warianty podziału środków finansowych z funduszy strukturalnych przeznaczonych dla regionów w latach 2007-2013

                                                                                   ***

Szczegółowe informacje na temat funduszy unijnych przyznanych Polsce na lata 2007-2013 wraz z projektami dokumentów programowych znajdują się na stronie http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/nss .

Wszelkie uwagi, pytania, opinie na temat NSS można przekazywać na adres e-mail: nss@mrr.gov.pl

15.05.2006 Czytaj więcej

Projekt Strategii Rozwoju Kraju, 2007-2015

Projekt Strategii Rozwoju Kraju, 2007-2015
więcej >>>> http://www.mrr.gov.pl/Aktualnosci/strona_glowna/projekt+srk0715_282426.htm


Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 (SRK) jest podstawowym dokumentem strategicznym określającym cele i priorytety w obszarze rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz warunki, które powinny ten rozwój zapewnić.

Strategia wyznacza cele oraz identyfikuje obszary uznane za najważniejsze z punktu widzenia osiągnięcia tych celów, w których koncentrowane będą działania państwa. Uwzględnia jednocześnie najważniejsze trendy rozwoju światowej gospodarki oraz cele, jakie stawia Unia Europejska w Strategii Lizbońskiej. SRK nadaje priorytet tym działaniom, jakie podejmie rząd w latach 2007-2015 w celu realizacji wizji Polski. 

Dokument został opracowany przy uwzględnieniu zasady zrównoważonego rozwoju, a więc zachowaniu równowagi pomiędzy celami gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi. Podstawę przygotowania SRK stanowiły odpowiednie dokumenty UE oraz strategie i programy krajowe, a przede wszystkim Program Działania Rządu RP ,,Solidarne Państwo".

Strategia Rozwoju Kraju jest nadrzędnym, wieloletnim dokumentem strategicznym rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, stanowiącym bazę odniesienia dla innych strategii i programów rządowych, jak i opracowywanych przez jednostki samorządu terytorialnego. SRK jest podstawową przesłanką dla Narodowej Strategii Spójności (NSS) - Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia, Krajowego Planu Strategicznego dla Obszarów Wiejskich i Strategii Rozwoju Rybołówstwa oraz wynikających z nich programów operacyjnych.

SRK spaja wszelkie działania rozwojowe podejmowane na rzecz poprawy warunków społeczno-gospodarczych. Jej zadaniem jest odważne, lecz jednocześnie realistyczne zaprogramowanie rozwoju i modernizacji kraju, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzystania obecności Polski w UE, a także wszystkich zasobów i atutów, które nasz kraj posiada, na rzecz poprawy poziomu i jakości życia oraz rozwoju społeczno-gospodarczego. SRK umożliwia także integrację i koordynację polityki spójności z innymi politykami współfinansowanymi z funduszy unijnych, takich jak Wspólna Polityka Rolna i Wspólna Polityka Rybacka oraz innych polityk zagranicznych i krajowych.

SRK stanowi podstawę dla efektywnego wykorzystania przez Polskę środków rozwojowych, zarówno krajowych jak i z Unii Europejskiej, na realizację celów społeczno-gospodarczych, a zarazem podstawę do pomnażania ilości środków rozwojowych przez szybszy i efektywniejszy wzrost gospodarczy i unikanie marnotrawstwa. Istotną rolą SRK jest koordynowanie reform instytucjonalno-regulacyjnych z działaniami finansowanymi ze środków UE, tak aby poprzez efekt synergii te dwa obszary polityki gospodarczej przynosiły możliwie największy efekt prorozwojowy.

Podjęte zostaną wszelkie możliwe działania na rzecz uzyskania jak najszerszego poparcia społecznego dla SRK, między innymi poprzez przeprowadzenie konsultacji społecznych tego dokumentu. Uzyskanie poparcia społecznego jest kluczowe dla odniesienia sukcesu w późniejszej realizacji strategii. W procesie realizacji strategii bardzo istotne będzie zaangażowanie partnerów społecznych, samorządowych, organizacji pozarządowych, świata nauki oraz przedsiębiorstw.

Pobierz plik:
Strategia Rozwoju Kraju 2007 - 2015 - projekt z 28 kwietnia 2006 r., przekazany do Komitetu Rady Ministrów
(pobierz plik )

Zobacz również:
Założenia do opracownia Strategii Rozwoju Kraju 2007-2015 zaakceptowane przez Radę Ministrów

 

15.05.2006 Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY LESZNOWOLA

Lesznowola, dn. 15.05.2006r.


KSR-7624/11/06


Na podstawie art. 32 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627 z póź. zm. ) Wójt Gminy Lesznowola informuje, że w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie - w spisie kart informacyjnych dla postanowień pod pozycją nr B- 113 / 06 umieszczono:

 postanowienie o obowiązku sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku biurowo - magazynowego na działce o nr ew. 226 w miejscowości Stara Iwiczna.


Wójt Gminy  Lesznowola
mgr Maria Jolanta Batycka Wąsik

15.05.2006 Czytaj więcej

Pożar w firmie Brilux

SZANOWNI PAŃSTWO!

 W związku z wczorajszym pożarem hali magazynowej firmy BRILUX przy ul. Słonecznej w Starej Iwicznej, po otrzymaniu informacji z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie uprzejmie informuję, że w chwili obecnej na terenie Gminy Lesznowola nie ma bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia ludzi oraz środowiska.
Szczegółowych informacji na ten temat udziela:
- Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego - tel: (0-22) 737-07-63, (0-22) 737-18-88
- Urząd Gminy Lesznowola - tel.(0-22) 757-93-40 (do 42) wew. 208.


Z wyrazami szacunku
mgr Maria Jolanta Batycka - Wąsik
Wójt Gminy Lesznowola

STAROSTWO POWIATOWE W PIASECZNIE
WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO POWIATOWE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO 05-500 Piaseczno ul. Staszica 19
tel. 7371888 fax. 7370763 e-mail
pczk@piaseczno.pl


PCZK 5326/7/06


NOTATKA

W dniu 11.05.2006r. nastąpił pożar w magazynie z oprawami oświetleniowymi firmy Brilux m. Stara lwiczna gm. Lesznowola. W magazynie o pow. 8500 m2 spaleniu uległa pow. około 7000 m2 na której na paletach drewnianych znajdowały się oprawy oświetleniowe z tworzywa sztucznego. W wyniku spalania do atmosfery wydostały się związki arsenowodoru i tlenku węgla. W dniu 12.05.2006r po przeprowadzeniu pomiarów przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy wykryto:
1. na terenie hali magazynowej stężenie arsenowodoru w przedziale 753-1130 ppb to jest od 2,44 do 3,66 mg/m3.
2. wokół pogożeliska stężenie arsenowodoru w przedziale 415-753 ppb to jest od 1,34 do 2,44 mg/m3.
3. na terenie hali magazynowej stężenie tlenku węgla 50 ppm to jest 58,5 mg/ m
4. wokół pogożeliska stężenie tlenku węgla w przedziale od 4 - 30 ppm.
W odległości 400 m od pogożeliska stwierdzono zerowe stężenia ww. środków.


Dyżurny PCZK
Jerzy Michna

12.05.2006 Czytaj więcej

ENTRE.PL Team oraz Gmina Lesznowola zapraszają na I BIEG MAGDALENKI

W sobotę 3 czerwca zapraszamy wszystkich chętnych do czynnego udziału w rozgrywanym po raz pierwszy Biegu Magdalenki. Od godz. 10 na trzech różnych dystansach będą startować dzieci, o godz. 11 wyruszymy na trasę biegu głównego poprowadzoną po miejscowości i lesie. Biuro zawodów będzie miało swą siedzibę w Zespole Szkół w Łazach, ul. Ks. Słojewskiego 1 i będzie czynne od godz. 9. Do biegu najlepiej zgłosić się wcześniej, wypełniając formularz umieszczony na stronie internetowej stowarzyszenia ENTRE.PL Team http://team.entre.pl/index.php?str=bieg&id=1, gdzie również zamieszczone są wszystkie szczegółowe informacje dotyczące biegu. Serdecznie zapraszamy.

12.05.2006 Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY LESZNOWOLA

Lesznowola, dn. 12 maja 2006r.

KSR-7624/03/06

Na podstawie art. 32 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627 z póź. zm. ) Wójt Gminy Lesznowola informuje, że w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie - w spisie kart informacyjnych dla decyzji pod pozycją nr B- 112 / 06 umieszczono:

decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie dróg gminnych - ul. Wiśniowa i ul. Syna Pułku (działka o nr ew. 144/3, 145/22, 145/23) w miejscowości Stara Iwiczna.

Wójt Gminy  Lesznowola
                                                                        mgr Maria Jolanta Batycka Wąsik


12.05.2006 Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY LESZNOWOLA

Lesznowola, dn. 12 maja 2006r.


KSR-7624/03/06


Na podstawie art. 49 kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) oraz art. 46a ust. 5 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627 z póź. zm.).
Wójt Gminy Lesznowola zawiadamia strony, że w dniu 12 maja 2006r. wydano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie dróg gminnych - ul. Wiśniowa i ul. Syna Pułku (działka o nr ew. 144/3, 145/22, 145/23) w miejscowości Stara Iwiczna.
Z treścią decyzji można się zapoznać w Referacie Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Lesznowola (I piętro, pok. 105)  w godzinach: poniedziałek 9.30 - 17.30, wtorek - piątek  8.00 - 16.00.

Od decyzji przysługuje stronom odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, ul. Senatorska  35, 00-099 Warszawa w terminie 14 dni od daty niniejszego obwieszczenia, za pośrednictwem Wójta Gminy Lesznowola, tj.  od 12 do 25 maja 2006r. włącznie.


Wójt Gminy  Lesznowola
                                                                        mgr Maria Jolanta Batycka Wąsik

12.05.2006 Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY LESZNOWOLA

Lesznowola, dn. 10 maja  2006r.


KSR - 7624 / 19 /06


Wójt Gminy Lesznowola zawiadamia zgodnie z art. 61 § 4 i art. 49 kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) w związku z art. 46a ust. 5 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2001r. Nr 62, poz. 627 z późn. zm.), że w dniu 5 maja 2006r. na wniosek Społecznego Komitetu Budowy Wodociągu i Kanalizacji w Lesznowoli, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, polegającego na budowie sieci wodno - kanalizacyjnej z przyłączami w Lesznowoli na działkach o nr ew. 267/8, 278, 279/6, 279/13, 279/11, 279/12, 265/8, 265/14, 279/23, 265/21, 279/29, 279/28.
Z dokumentacją w sprawie można zapoznać się w Referacie Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Lesznowola (I piętro, pok. 105)  w godzinach: poniedziałek 9.30 - 17.30, wtorek - piątek 8.00 - 16.00.


Wójt Gminy  Lesznowola
mgr Maria Jolanta Batycka Wąsik

12.05.2006 Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY LESZNOWOLA

Lesznowola, dn. 10 maja 2006r.


KSR - 7624 / 19 /06

Na podstawie art. 32 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627 z póź. zm. ) Wójt Gminy Lesznowola informuje, że w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie - w spisie kart informacyjnych dla wniosków pod pozycją nr A- 44 / 06 umieszczono:

wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie sieci wodno - kanalizacyjnej z przyłączami w Lesznowoli na działkach o nr ew. 267/8, 278, 279/6, 279/13, 279/11, 279/12, 265/8, 265/14, 279/23, 265/21, 279/29, 279/28.

Wójt Gminy  Lesznowola
mgr Maria Jolanta Batycka Wąsik


12.05.2006 Czytaj więcej

KONKURS

Na podstawie art.11 ust 1 i 2, art.13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96 poz. 873 ze zm.), art. 4 ust 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (tj. Dz. U. z 2002 r , Nr 147,poz. 1231 ze zm.),
& 4 pkt. 7 i & 5 pkt 1 i 2 programu współpracy Gminy Lesznowola z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2006 stanowiącego załącznik do uchwały Nr 282/XXXVI/05 Rady Gminy Lesznowola z dnia 29 listopada 2005 r w sprawie uchwalenia rocznego programu współpracy Gminy Lesznowola z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego oraz  uchwałą Nr 283/XXXVI/05 Rady Gminy Lesznowola z dnia 29 listopada 2005 r w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  ogłaszam otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego: ,,Wyjazdowy wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych z programem profilaktycznym z zakresu uzależnień"

Cele zadania:
1. Edukacja zdrowotna dzieci i młodzieży
2. Zagospodarowywanie czasu wolnego podczas wakacji dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych  z  terenu gminy Lesznowola.

Opis zadania:
1. Uczestnikami wyjazdu letniego powinny być dzieci i młodzież do lat 17 z rodzin dysfunkcyjnych  z terenu gminy Lesznowola.
2. Turnus  powinien trwać co najmniej 10 dni w atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych.
3. Oferent powinien zapewnić kadrę pedagogiczną z kwalifikacjami poświadczonymi minimum zaświadczeniem o ukończeniu kursu wychowawcy kolonijnego, a dla osoby prowadzącej program profilaktyczny minimum ukończone szkolenie z zakresu profilaktyki uzależnień.


4. Uczestnicy wypoczynku powinny mieć zapewniony udział w zajęciach profilaktyczno- edukacyjnych  z zakresu uzależnień.
5.  Program zajęć profilaktycznych ukierunkowany w szczególności na edukację dotyczącą szkodliwości środków uzależniających, umiejętności komunikacji, współpracy, asertywnego odmawiania, dobrego współżycia w grupie należy w krótkiej formie (2 strony) dołączyć do oferty konkursowej.
Program powinien zawierać :
o charakterystykę grup
o tematy 4 zajęć profilaktycznych (co najmniej 1,5 godzinnych)
o opis sposobu prowadzenia zajęć
o kwalifikacje realizatorów
o ewaluację programu
5. Oferent podaje dokładną nazwę, adres i telefon kontaktowy miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w placówce, która posiada zezwolenie na organizację wypoczynku.

Forma realizacji zadania

Zadanie będzie realizowane w formie dofinansowania.

Termin i realizacja zadania
Zadanie publiczne realizowane będzie w okresie od dnia 24 czerwca
do 31 sierpnia 2006 r
Miejsce realizacji - wskazana przez oferenta miejscowość wypoczynku letniego.


Wysokość środków publicznych na realizację zadania
Na realizację zadania w 2006 roku Gmina Lesznowola przekaże  23 000 złotych
z działu 851 Ochrona Zdrowia ujętego w projekcie budżetu na rok 2006 .
W roku 2005 dofinansowanie wyniosło 30.803,60 złotych.


Zasady przyznawania dotacji
Dotacja zostanie przekazana na podstawie stosownych umów z wyłonionymi oferentami, które będą zawierały szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczenia.

Termin składania ofert
1.Oferty należy składać w terminie do dnia 09 czerwca 2006 r do godz.1600 w Kancelarii Urzędu Gminy Lesznowola.
2.Oferta powinna być złożona  w zamkniętej kopercie, na formularzu  zgodnym z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia  27 grudnia 2005 roku w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego, wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. Nr 264 poz.2207)   
3. Załącznikami do oferty są:
-aktualny odpis z rejestru lub odpowiednio wyciąg z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących.
-sprawozdanie merytoryczne i finansowe ( bilans, rachunek wyników lub rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa) za ostatni rok.
-oświadczenie oferenta o posiadaniu przez realizatorów kwalifikacji do
wykonania zadań programowych zgłoszonej oferty
-umowa partnerska lub oświadczenie partnera ( w przypadku w skazania w 
 tiret pierwsze partnera)
-oświadczenie oferenta o zgłoszeniu organizowanego wypoczynku
do lokalnego  kuratorium
-lista uczestników wraz z podaniem wieku i adresu zamieszkania
-program profilaktyczny zgodnie z opisem zadania
4. Ofertę  należy dostarczyć listem poleconym, pocztą kurierską lub osobiście.
    Na zapieczętowanej  kopercie należy umieścić napis ,,LATO 2006 - konkurs" ,
    adnotację ,,nie otwierać przed posiedzeniem komisji" oraz pełną nazwę i 
    adres wnioskodawcy.
5. Oferty złożone na innych drukach, niekompletne lub złożone po terminie
    zostaną odrzucone z przyczyn formalnych.

Kryteria stosowane przy wyborze oferty:

1.Ocena możliwości realizacji zadania przez wnioskodawcę, w szczególności:
a) liczbę osób zaangażowanych w realizację zadania oraz korzystających z efektu
b) dotychczasowe doświadczenie w realizacji podobnych zadań
c) możliwość realizacji zaplanowanych zadań w przewidzianym czasie i przy planowanych kosztach
2.Udział wkładu własnego organizacji i udział z innych źródeł finansowania
3.Zgodność oferty z warunkami konkursu
4.Atrakcyjność programu profilaktycznego
5.Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania.

Wójt zastrzega sobie możliwość wybrania kilku ofert i dofinansowania zadań w kwocie konkursowej niższej niż to wynika z ogłoszenia w konkursie.

Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 14 czerwca 2006 r poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Lesznowola ul. GRN 60 oraz opublikowanie na stronie internetowej Urzędu Gminy Lesznowola Wszelkie informacje na temat konkursu uzyskać można w Urzędzie Gminy Lesznowola  ul. GRN 60
Osobą wskazaną do kontaktów z oferentami jest Janina Klocek - pełnomocnik wójta ds. profilaktyki uzależnień - Urząd Gminy Lesznowola ul. GRN 60 pok. 15


11.05.2006 Czytaj więcej

Sport

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli informuje o prowadzonych zapisach drużyn piłki nożnej do IV Edycji Rozgrywek w Piłce Nożnej  o Puchar Wójta Gminy Lesznowola 2006r.
Rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach:
1. młodzików do lat 16,
2. powyżej 16 lat.
Zapisy drużyn zgłaszają Kapitanowie na liście startowej do dnia 19 maja 2006r. w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli - siedziba:
Łazy ul. Ks. Słojewskiego 1, 05-552 Wólka Kosowska lub faksem 757-96-19 lub e-mailem: sportzopo@wp.pl
Komunikat Organizacyjny i wzór listy startowej do odebrania przez Kapitanów drużyn w siedzibie ZOPO lub do pobrania ze strony internetowej Gminy Lesznowola http://www.lesznowola.pl/index.php?id=31

05.05.2006 Czytaj więcej