Edwarda, Marleny, Seweryna

Wybierz język:

VIP Samorządu - prestiżowa nagroda dla Wójt M.J. Batyckiej-Wąsik

VIP Samorządu - prestiżowa nagroda dla Wójt M.J. Batyckiej-Wąsik

Już po raz drugi Magazyn VIP przyznał redakcyjne nagrody wybitnym osobistościom z różnych sfer życia publicznego, społecznego i kulturalnego. Jednym z tegorocznych laureatów została Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

 

 

 

 

Informacja o przerwach w dostawie  PRĄDU

Informacja o przerwach w dostawie PRĄDU

W bieżącym tygodniu planowe wyłączenia prądu dotyczą miejscowości: Władysławów, Wilcza Góra, Stara Iwiczna oraz  Nowa Wola

 Informacje dotyczące wyłożenia

Informacje dotyczące wyłożenia

Informacje dotyczące wyłożenia do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Lesznowola dla części obrębu Mysiadło i Zgorzała (ul. Borówki)   wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

Budowa ul. Malowniczej w Woli Mrokowskiej

Budowa ul. Malowniczej w Woli Mrokowskiej

Od 13 do 27.10 w Urzędzie Gminy można się zapoznać z koncepcją układu drogowego ul. Malowniczej.

UWAGA - utrudnienia w ruchu drogowym

UWAGA - utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z planowaną na 8 października budową ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości Stara Iwiczna informujemy o możliwości wystąpienia utrudnień w ruchu drogowym.

"Szlachetna Paczka" czeka na wolontariuszy

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - Super Drużyna Szlachetnej Paczki szuka wolontariuszy - również z terenu Lesznowoli  !

 

Aktualności

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY LESZNOWOLA

Lesznowola, dn. 21 kwietnia 2006r.

KSR - 7624/12/06

Na podstawie art. 32 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627 z póź. zm. ) Wójt Gminy Lesznowola informuje, że w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie - w spisie kart informacyjnych dla postanowień pod pozycją nr B - 88/06 umieszczono:

postanowienie w sprawie odstąpienia od obowiązku sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia polegającego na przebudowie ul. Łączności (dz. o nr ew. 363) w miejscowości Łazy.

Wójt Gminy  Lesznowola
mgr Maria Jolanta Batycka Wąsik

21.04.2006 Czytaj więcej

IBM w Gminnym Przedszkolu w Lesznowoli

W dniu 13 kwietnia br. w Gminnym Przeszkolu w Lesznowoli miała miejsce niecodzienna prezentacja sprzętu komputerowego, który przeznaczony jest do realizacji programu elementarnej edukacji dla dzieci w wieku przedszkolnym - ,,KidSmart". Podczas krótkich zajęć, dzieci z klasy ,,0" pokazywały dorosłym, jak uczyć się języka angielskiego korzystając z komputerów.

Zestawy składające się z dwóch zestawów, w skład których wchodzą komputery i drukarki, przekazała dla dzieci firma IBM Polska w formie darowizny.
Zajęcia obserwowali: Dyrektor Jolanta Jaworska - Przedstawiciel Dyrektora Generalnego IBM Polska, Artur Zawisza - Poseł na Sejm RP,  oraz przedstawiciele samorządu Gminy Lesznowola: Hanna Kosik - Przewodnicząca Rady Gminy, Marian Dusza - Wiceprzewodniczący Rady, Maria Jolanta Batycka-Wąsik - Wójt Gminy, Mariola Uczkiewicz-Kampczyk - Sekretarz Gminy, Jacek Bulak - Dyrektor ZOPO, Dyrekcja ZSP w Lesznowoli wraz z Nauczycielami.
 Mimo, że od oficjalnego przekazania sprzętu minęło dopiero dwa tygodnie, ,,zerówkowicze" udowodnili, że potrafią już biegle korzystać z komputerowych programów edukacyjnych.
Zestawy ,,KidSmart" pozwalają im na zabawę, a jednocześnie uczą. Dzieci poznają figury, kolory, rozwijają wyobraźnię i zdolności abstrakcyjnego myślenia, rozbudzają swoje zainteresowanie światem, uczą się koncentracji uwagi, poznają pierwsze słowa w języku angielskim.


Jacek Bulak
Dyrektor ZOPO

21.04.2006 Czytaj więcej