Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Wybierz język:

VIP Samorządu - prestiżowa nagroda dla Wójt M.J. Batyckiej-Wąsik

VIP Samorządu - prestiżowa nagroda dla Wójt M.J. Batyckiej-Wąsik

Już po raz drugi Magazyn VIP przyznał redakcyjne nagrody wybitnym osobistościom z różnych sfer życia publicznego, społecznego i kulturalnego. Jednym z tegorocznych laureatów została Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

 

 

 

 

Informacja o przerwach w dostawie  PRĄDU

Informacja o przerwach w dostawie PRĄDU

W bieżącym tygodniu planowe wyłączenia prądu dotyczą miejscowości: Władysławów, Wilcza Góra, Stara Iwiczna oraz  Nowa Wola

 Informacje dotyczące wyłożenia

Informacje dotyczące wyłożenia

Informacje dotyczące wyłożenia do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Lesznowola dla części obrębu Mysiadło i Zgorzała (ul. Borówki)   wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

Budowa ul. Malowniczej w Woli Mrokowskiej

Budowa ul. Malowniczej w Woli Mrokowskiej

Od 13 do 27.10 w Urzędzie Gminy można się zapoznać z koncepcją układu drogowego ul. Malowniczej.

UWAGA - utrudnienia w ruchu drogowym

UWAGA - utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z planowaną na 8 października budową ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości Stara Iwiczna informujemy o możliwości wystąpienia utrudnień w ruchu drogowym.

"Szlachetna Paczka" czeka na wolontariuszy

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - Super Drużyna Szlachetnej Paczki szuka wolontariuszy - również z terenu Lesznowoli  !

 

Aktualności

IBM w Gminnym Przedszkolu w Lesznowoli

W dniu 13 kwietnia br. w Gminnym Przeszkolu w Lesznowoli miała miejsce niecodzienna prezentacja sprzętu komputerowego, który przeznaczony jest do realizacji programu elementarnej edukacji dla dzieci w wieku przedszkolnym - ,,KidSmart". Podczas krótkich zajęć, dzieci z klasy ,,0" pokazywały dorosłym, jak uczyć się języka angielskiego korzystając z komputerów.

Zestawy składające się z dwóch zestawów, w skład których wchodzą komputery i drukarki, przekazała dla dzieci firma IBM Polska w formie darowizny.
Zajęcia obserwowali: Dyrektor Jolanta Jaworska - Przedstawiciel Dyrektora Generalnego IBM Polska, Artur Zawisza - Poseł na Sejm RP,  oraz przedstawiciele samorządu Gminy Lesznowola: Hanna Kosik - Przewodnicząca Rady Gminy, Marian Dusza - Wiceprzewodniczący Rady, Maria Jolanta Batycka-Wąsik - Wójt Gminy, Mariola Uczkiewicz-Kampczyk - Sekretarz Gminy, Jacek Bulak - Dyrektor ZOPO, Dyrekcja ZSP w Lesznowoli wraz z Nauczycielami.
 Mimo, że od oficjalnego przekazania sprzętu minęło dopiero dwa tygodnie, ,,zerówkowicze" udowodnili, że potrafią już biegle korzystać z komputerowych programów edukacyjnych.
Zestawy ,,KidSmart" pozwalają im na zabawę, a jednocześnie uczą. Dzieci poznają figury, kolory, rozwijają wyobraźnię i zdolności abstrakcyjnego myślenia, rozbudzają swoje zainteresowanie światem, uczą się koncentracji uwagi, poznają pierwsze słowa w języku angielskim.


Jacek Bulak
Dyrektor ZOPO

21.04.2006 Czytaj więcej

Delegacja z Niemiec

W dniu 11 kwietnia br. Gmina Lesznowola gościła ośmioosobową delegację Samorządu niemieckiego z miasta Bielefeld.
Miasto to położone jest między Hanowerem a Dortmundem i liczy 230 tyś. mieszkańców.
Burmistrz Miasta Pan Horst Grube opowiedział o zasadach tworzenia budżetu miasta w jego kraju, o sukcesach i problemach, a także o walorach turystycznych i gospodarczych Bielefeld. Do głównych problemów zaliczył: sprawy związane ze starzeniem się niemieckiego społeczeństwa oraz wciąż napływającą falą emigrantów z całego świata.
Maria Jolanta Batycka - Wąsik-Wójt Gminy w swoim wystąpieniu przybliżyła dokonania Samorządu Gminy Lesznowola i cele wieloletniej strategii gminy. W dalszej części spotkania delegacja niemiecka obejrzała tereny gminy i odwiedziła, dzięki uprzejmości właścicielki Pani Zofii Świerczewskiej - fermę strusi w Łazach.
W spotkaniu uczestniczyli ze strony polskiej: Maria Jolanta Batycka - Wąsik-Wójt Gminy Lesznowola, Hanna Kosik-Przewodnicząca Rady Gminy,
Mariola Uczkiewicz - Kampczyk-Sekretarz Gminy, Elżbieta Obłuska-Skarbnik Gminy, a także Alicja Kruszewicz-Zastępca Redaktora Naczelnego miesięcznika ,,Woliera".
Podczas pobytu w Lesznowoli, Samorządowcy z Niemiec zadali wiele szczegółowych pytań, porównując polskie i niemieckie rozwiązania. Wyjechali pod dużym wrażeniem tego, co zobaczyli i usłyszeli.

pr.

21.04.2006 Czytaj więcej